Seksiyonel garaj kapıları

Seksiyonel Garaj Kapısı

Seksiyonel garaj kapıları özellikle estetik anlamda yapılarınıza değer kattığı gibi, 40 mm kalınlığında paneli sayesinde ısı ve ses yalıtımı ile bina sıcaklığını muhafaza etmesi, yoğun kullanıma uygun olmaları, sağlamlıkları ve uzun yıllara varan kullanım ömürlerinden dolayı garaj kapısı uygulamalarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Dekoratif göbek tipi ve dikdörtgen camlı modeller vardır. İsteğinize bağlı personel kapısı ilave edilebilmektedir. Seksiyonel garaj kapısı tavan yüksekliği ile kapı üst kotu arasında boşluğu en uygun şekilde kullanmak suretiyle çalışır. Bunun için 150-400 mm arasında bir dönüş çapı yetelidir. Kapı panelleri tamamen ray içinde kayarak çalışır. Motor sistemi manuele alınarak torsion yay sistemi sayesinde manuel olarak kolaylıkla açılabilir. Kapı ağırlığı kullanıcıyı etkilemez.
Sandviç panellerden oluşan Seksiyonel kapıların yanında alternatif olarak tam içeriyi görüş sağlayan akrilik camlı özellikleri otomotiv sektöründe yâda showroom olarak kullanılan Full Vision Seksiyonel kapılar da tercih edilebilir.

seksiyonel-garaj-kapisi
garaj-kapisi2

Teknik Özellikler:

  • TSE-HYB / ISO9001:2008
  • CEPanel Yapısı: 40mm / 0,50mm Galvenize Çelik + Poliüretan + 0,50mm
  • Galvenize Çelik
  • Sızdırmazlık: Paneller arası lastik conta, Panel zemin arası çift yanaklı kauçuk conta
  • Çalışma Alternatifi: Motorlu veya Manuel
  • Günlük Çalışma Yoğunluğu: 200 Açma-Kapama/Max.
  • Yay Ömrü: Standart yay ömrü 15,000 defa açma kapama, daha yüksek sayıda istemeneniz halinde opsiyonel olarak 20-50,000 açma kapama yay sistemi tercih edilebilir.
  • Renk: Panellerin iç yüzü standart RAL 9002’dir. Dış yüzey istenilen Ral…….koduna boyanabilir.

Seksiyonel garaj kapılarında güvenlik

Herhangi bir cisme değmesi yada görmesi halinde kapının durmasını yukarı doğru çıkmasını sağlayan Pnömatik güvenlik ya da emniyet fotoseli sistemi kullanılabilmektedir.
Panel birleşim kısımları parmak sıkışma emniyetlidir. Yani dışarıdan kapanma esnasında parmağınızı panel arasına koymanız imkansızdır. Bu özellik ile kazaları en aza indirmiş olursunuz
 

Eklenebilir opsiyon olarak

Her türlü giriş kontrol seçeneği ile kullanmak mümkündür.(uzaktan kumanda, şifreli ve buton)
Fotosel, flaşör, pnomatik, emniyet sistemi gibi uyarı ve emniyet sistemleri uygulamak mümkündür.
Motorlu uygulamalarda elektrik kesilmelerinde zincir ile kolaylıkla kullanılabilir.
seksiyonel-garaj-kapisi